דרוש/ה באופן מיידי פרויקטור/ית להובלת יום עיון בנושא חינוך מתמטי בחטיבת הביניים
ליצירת קשר | English | للصفحة باللغة العربية | לדף הפייסבוק |

חדשות

דרוש/ה באופן מיידי פרויקטור/ית להובלת יום עיון בנושא חינוך מתמטי בחטיבת הביניים

הגשת מועמדות עד תאריך 3/5/2022

רקע על הפרויקט: השאלה "איזו מתמטיקה כדאי או רצוי ללמד בחטיבת הביניים" מעוררת שאלות עיוניות ומעשיות. מהן המטרות של לימודי מתמטיקה בגילאים אלה? מה מקומה של האוריינות המתמטית, לרבות פיתוח תהליכי חשיבה לצורך פתרון בעיות, בתוכנית הלימודים? מהן התועלות הצפויות מקידום האוריינות המתמטית ברמת הפרט וברמה המערכתית? כיצד יש לקדם חינוך לאוריינות מתמטית בהקשר הישראלי, ומהם החסמים לכך? אלה רק מקצת מן השאלות שעולות בנושא הרחב.

מטרת הפרויקט: לבסס תשתית של ידע בנושא זה, באמצעות קיום יום עיון לחוקרים, אנשי מדיניות ופרקטיקה, שיביא לידי ביטוי מגוון קולות מהמחקר העדכני ומהנעשה בשטח. התכנים ביום העיון, המגמות שיוצגו והתובנות יכונסו במסמך מסכם, אשר יוכל לשמש את קובעי המדיניות ולשמש תשתית לשיח ודיון מעמיקים יותר בהמשך.

משך הפרויקט: 7 חודשים. יום העיון צפוי להיערך בשבוע השלישי של חודש ספטמבר.

משימות מרכזיות ולוח זמנים משוער:

1. עד סוף מאי: למידה ומיפוי של המחקר בתחום והעשייה בארץ; איתור החוקרים המרכזיים בארץ ובחו"ל ובעלי העניין המרכזיים בארץ.

2. עד סוף אוגוסט: תכנון וארגון מכלול ההיבטים של יום העיון, לרבות מיקוד הנושאים והשאלות שיידונו במהלכו, הזמנת הדוברים ותיאום נושאי המושבים, בניית תוכנית סופית, ריכוז ועריכה של חומרי הרקע ליום העיון, הובלה ותכלול של ההיבטים הארגוניים בסיוע לוגיסטי של צוות היוזמה.

3. עד אמצע ספטמבר: הובלת יום העיון.

4. עד סוף נובמבר: כתיבה של מסמך מסכם הכולל את הידע, הגישות והתובנות מיום העיון.

דרישות:

- בוגר/בוגרת תואר שני; עדיפות למועמדות ומועמדים בעלי רקע בחינוך מתמטי, יכולת ניתוח והבנת מחקר.

- יכולת ארגון גבוהה, לרבות: תיעדוף משימות ועמידה בלוחות זמנים, תיאום ושיתוף פעולה עם גורמים רבים; יתרון לבעלות ובעלי ניסיון בתכנון וארגון של כנסים וימי עיון או מהלכים אחרים.

- עברית ואנגלית ברמה מצוינת: דיבור, קריאה וכתיבה.

- יחסי אנוש מצוינים.

- יכולת עבודה וארגון בתנאי לחץ.

- מחויבות מלאה למילוי המשימה.

הנחיות באשר לביצוע הפרויקט יתקבלו ממנהלת היוזמה ומצוות ההיגוי שיוקם בהמשך. הפרויקטור/פרויקטורית יידרש לשיתוף פעולה עם צוות היוזמה בארגון יום העיון ובתהליכי הכתיבה. תידרש הגעה של פעם בשבוע למשרדי היוזמה בירושלים לצורך השתתפות בישיבות ולצורך הנחייה. תיתכן אפשרות לפרויקטים נוספים בהמשך. התשלום עבור הפרויקט ישולם בהתאם לאבני דרך שייקבעו מראש.

המתעניינים מתבקשים לשלוח קורות חיים, דוגמת כתיבה רלוונטית, וכן מכתב מלווה קצר (עד 500 מילה) המסביר מדוע הם מעוניינים בביצוע הפרויקט, איזה רקע או ניסיון רלוונטי יש בידם שיסייע להם בביצועו, וכיצד הם מתכננים לגשת למשימה.

יש לשלוח את הקבצים עד תאריך 3/5/2022 לכתובת moriya.education@academy.ac.il